Neli nõuannet suurendadamaks oma postituste like’ide ja jagamiste arvu

16Oct, 2018

Läbi sotsiaalmeedia on võimalik jõuda lühikese ajaga sihtrühmani ning sellega  brändi tuntust suurendada. Kuid üha suureneva konkurentsi tõttu on väga oluline luua vaatajaskonda paeluv sisu, mida jagataks ning mis viiks soovitud tulemuseni.

Siinkohal kirjeldame nelja võimalust, mille abil suurendada meeldimiste ja jagamiste arvu sotsiaalmeediakanalites.

  • Tunne oma publikut

Esimene ja kõige tähtsam samm, saamaks oma sotsiaalmeedia sisule rohkem like‘e ja jagamisi on saada teada, kes on su publik on ja mida nad sotsiaalmeediast otsivad. Google Analytics on suurepärane tööriist, mis aitab välja selgitada  vaatajaskonna demograafiat, vanust ja sisulisi eelistusi. Nii saad teada, kelle jaoks postitusi luua. Tunne oma kliente läbi ja lõhki, et saaksid neile anda täpselt seda, mida nad soovivad ning nad vajutavad hea meelega  like– ja/või jagamisnuppu.

  • Haarav pealkiri on kohustuslik

Inimesed on sisust huvitatud ainult siis, kui sellel on huvitav pealkiri. See loob suurema tõenäosuse, et publik loeb postitust. Pealkiri peaks olema lühike, asjakohane ja tekitama uudishimu. Meeldejäävad, sõnu- ja numbreid sisaldavad pealkirjad annavad publikule sisust parema ettekujutuse.

  • Muuda sisu jagatavaks

Sisu jagatavaks muutmine aitab postitustel jõuda suurema sihtrühmani. Kui inimestele meeldib Sinu kirjutatud sisu, jagavad nad postitust oma perekonna ja sõpradega või märgivad selle meeldivaks. Mida asjakohasem sisu sihtgrupi jaoks on, seda rohkem seda ka jagatakse. Lisa alati oma postitustele sotsiaalmeedia jagamisvõimalused, sest nii annad lugejatele võimaluse jagada seda, mis neile meeldib.

  • Lisa tekstile visuaalset sisu

Visuaalne sisu on alati piklupüüdvam kui lihtsalt tekst. Tekstile lisatud videod, pildid, GIFid ja helifailid meelitavad inimesi seda lugema. Visuaalsed efektid köidavad inimesi, kuna need on huvitavad ja neist on lihtne aru saada. Graafilise info lisamiseks on saadaval mitmeid erinevaid tööriistu- seega ära jäta oma postituste sisu kaunistamata, vaid lisa sellele vürtsi!

Jälgides neid nõuandeid kogud rohkem like ning jagamisi ning jõuad kindlasti suurema vaatajaskonnani.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

5 × five =