Miks ehitada veebileht üldkasutavale platvormile nagu näiteks WordPress või Magento?

22Aug, 2018

Kui oled otsustanud alustada oma veebiprojektiga, pead kõigepealt otsustama, kas ehitad selle ise või palkad mõne teise seda tegema. Järgmisena pead otsustama millisele veebiplatvormile tuleks veeb ehitada. Võimalusi on palju: WordPress, Magento ja Shopify on neist kõige populaarsemad. Näiteks WordPressil töötava  lihtsa kodulehe tegemine ei ole keeruline, kuid selleks peab olema huvi ja aega.

Kui otsustad oma veebirprojekti anda näiteks mõne agentuuri kanda, siis pakub agentuur vastavalt Sinu projekti iseloomule ka veebiplavormi, millele veebileht ehitada. Kuid on ka  firmasid  või  vabakutselisi, kes on välja töötanud oma tarkvara, millel koduleht töötab.

Maksumus

Üldiselt on erilahendused kallid, sest nende arenduskulu ühe kliendi kohta on väga kõrge. Võrreldes erilahendustega on  WordPressi või Magento tarkvaral miljoneid kasutajaid. Kui jagada arenduskulu kõigi kasutajate vahel ära, on summa iga kliendi kohta marginaalne. Pealegi, WordPress ja Magento on tasuta tarkvara, teenitakse vaid  valmiskujunduste ning mõningate vidinate müügilt. Ning teenitakse mahult, mis tähendab, et tasulised vidinad on suhteliselt odavad.

Hoidu odavatest erilahendustest

Turul on soodsaid erilahenduste pakkujaid, kes on ehitanud oma platvormi, mis on sisuliselt lihtsustatud verisoon mõnest üldtuntud platvormist. Nad on lisanud sinna koodi, et see töötaks ja teinud mõned funktsioonid lihtsamaks, näiteks muutnud administreerimise vähem töömahukaks. Selliseid projekte müüakse erilahendustena ning tihtipeale on hind soodsam võrreldes kvalifitseeritud agentuuride hinnatasemega. Kliendi seisukohalt võib see esmapilgul olla päris hea lahendus- soodne ning aitab aega kokku hoida. Pikemas perspektiivis on aga tegemist riskiga, sest kvaliteetne erilahendus ei saa kunagi olla soodne. Kokkuhoid tuleb alati millegi arvelt ning mille arvelt, selgub aja jooksul. Lisaks oled sa oma projektiga seotud just selle teenusepakkujaga kuna tema ebastandardset lahendust on kellelgi teisel väga raske edasi arendada või remontida.

Jätkusuutlikkus ja hoolduskulud

Mõningatel juhtudel on vaja kodulehte ümber ehitada- äritegevuse käigus tulevad uued ideed peale. See on täiesti tavaline protsess, sest kõik ettevõtjad peavad konkurentsitingimustes ellu jääma. Kas on vaja veebilehele lisada e-pood koos makselahendusega, ühildada see raamatupidamistarkvaraga või automatiseerida mõni muu tegevus. Erilahenduse puhul tuleb tihtipeale ka väga lihtsad moodulid ning nende ühildamine ehitada lähtuvalt sinu projektist. See on aeganõudev ja kulukas. Soodsama hinnatasemega teenusepakkuja puhul ka ebapiisavalt testitud ning võib tõrgetetega töötada.

Valides üldkasutatava veebiplatvormi on Sul mitmeid eeliseid. Näiteks suur hulk arendajaid ning võimalus nende vahel valida. Võimalus liikuda ühe arendaja juurest teise juurde, kui tekivad ebakõlad projekti arendamisel ning poolelijäänud etapist edasi liikuda. Lisaks on paljud lihtsad moodulid ning nende ühildamine kerge ja suhteliselt soodne. Neid mooduleid on testitud tuhandeid või isegi miljoneid kordi, mis tähendab, et nad on töökorras ja toimivad.

Erilahenduse igakuised või aastased hoolduskulud on tihtipeale hoomamatud ning sõltuvad väga palju teenusepakkuja tingimustest. Lisaks sellele tuleb „soodsaid lahendusi“ tihtipeale ümber teha, et viia needvastavusse internetibrauserite muudatustega jne.

Populaarsed üldkasutavad veebiplatvormid aga ei nõua hoolduskulusid, piisab vaid uuenduste tegemisest. Nende tegemata jätmisel töötab samas sinu veebileht endiselt tõrgeteta edasi.

Kokkuvõtteks: üldkasutavad platvormid võimaldavad riske maandada, vähendavad seotust teenusepakkujaga, toimivad hästi ja on üldjuhul soodsamad. Nende kasuks otsustamine teeb veebilehe ehitamise kulust investeeringu, mida saate kergesti arendada või ka vajadusel kellelegi maha müüa.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

4 × 1 =