4 kahjulikku tegevust, mida veebidisainer ei tohiks teha

09Sep, 2018

Veebidisaineri töö on tänapäeval vajalik selleks, et meie veebilehti parimal võimalikul viisil kujundada. Igal veebidisaineril on erialaselt palju õppida, lisaks peavad nad oskama oma aega korralikult planeerida, et projekt tähtaegselt lõpule viia. On olemas mõningad ebaproduktiivsed tegevused, mille tegemise iga veebidisainer peaks lõpetama, et energiat ja aega säästa. Heidame siis neile pilgu.

  • Ära võrdle ennast teiste disaineritega

Väheste kogemustega disaineritel on komme end teiste disaineritega võrrelda ning aeg-ajalt nende portfoolioid vaadata. Teiste tööde nägemine ja neist õppimine on hea, aga on vale enda tööd kogenud disainerite tööga võrrelda ning seetõttu endas halba enesetunnet tekitada. Ole kannatlik ja tööta, kuni ühel päeval oled Sina ise parim disainer!

  • Äri õpi selgeks kõike, mida näed

Mõnel veebidisaineril on kalduvus selgeks õppida kõik uus, mida nad oma valdkonnas näevad. Uusi asju õppida on hea, kuid osata tuleks näha, kas ja kui palju see Sind Sinu töös aitab. On olemas palju projekteerimisvahendeid ja kujundamise käsiraamatuid, kuid nende kõigi selgeks õppimine ei pruugi Sind aidata.

Mõni uus lausejupp, mida tööalaselt kuulsid, võib olla küll põnev ja Sa tahad selle kohta rohkem teada, kuid see võib homseks vananenud olla. Seega ära pinguta, et õppida selgeks kõiki uusi asju mis Sinu teele satuvad, vaid õpi õigeid asju, usu sellesse, mida juba tead ja püüa olla selles parim.

  • Ära alahinda ennast

Mõnikord leiavad veebidisainerid, et nad ei ole piisavalt kogenud ja neil puuduvad suuremate projektide teostamiseks vajalikud oskused. Suuremates projektides osaleda on aga väga oluline just selleks, et saaksid täiustada oma tööd ja teadmisi ning kuulda kogenud disaineritelt näpunäiteid, kuidas oma tööd veelgi paremini teha. Alusta väikestest projektidest ja anna endast parim, et ühel päeval saaksid endale kõik selle, mida väärid!

  • Ära kuluta oma energiat ebameeldivate tööülesannete tegemisele

Igal veebidisaineril on tegevusi ja tööülesandeid, mida ta armastab või vihkab. Produktiivsem on aga keskenduda nendele ülesannetele, mida Sa armastad ja võtta eesmärgiks teha neid suurepäraselt. Ebameeldivate ülesannete tegemiseks tuleks aga palgata keegi, kes on omakorda just neis  tegevustes hea. Kui proovid ise täita kõiki ülesandeid, ka neid, mis ei ole sinu jaoks meeldivad, võib juhtuda, et valmistad kliendile pettumuse.

Need olid 4 ebaproduktiivset asja, mille tegemise iga veebidisainer peaks oma aja ja energia säästmiseks lõpetama, selleks, et nad korralikult oma tööle keskenduda.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

one × 5 =